Włosy farbowane wymagają wyjątkowej troski

Włosy farbowane wymagają wyjątkowej troski

Włosy farbowane wymagają specjalnej troski. Podstawą ich pielęgnacji powinny być delikatne kosmetyki do włosów po koloryzacji. Przynajmniej jeden raz w miesiącu, włosy należy także poddawać dogłębnemu oczyszczeniu oraz regeneracji. Dzięki temu Twoje włosy zachowają zdrowie i urodę, a kolor będzie jeszcze bardziej trwalszy i bardziej lśniący.

Aż 70 proc. Polek farbuje włosy, zarówno w celu ogólnej poprawy wyglądu, jak i ukrycia siwizny. Nie wszystkie panie pamiętają jednak o tym, że farbowane włosy wymagają wyjątkowej dbałości. Proces koloryzacji może bowiem powodować uszkodzenie osłonki, a nawet kory włosa. W pierwszym przypadku włosy stają się matowe i szorstkie, a końcówki ulegają rozdwojeniu. Przy uszkodzeniu kory włosa możliwe jest natomiast wypadanie włosów. Na włosach zniszczonych ponadto słabiej trzyma się kolor. Stopień zniszczenia włosów zależy od ich rodzaju i koloru, jakości użytych kosmetyków i częstotliwości wykonywania zabiegu koloryzacji.

Koloryzacja ma wpływ lekko wysuszający, zwłaszcza jeśli pracujemy na słabych kosmetykach co często jeszcze zdarza się w wielu salonach. Dlatego dobry fryzjer ceni sobie dobrą jakość pielęgnacji, kosmetyków i marek.

Przy częstym koloryzowaniu warto używać farb do włosów bez amoniaku, które są łagodniejsze dla włosów. Lepiej też decydować się na produkty wyższej jakości. W przypadku włosów farbowanych niezwykle ważna jest też regularna pielęgnacja, która poprawi stan włosów i skóry głowy, która również często ulega podrażnieniu po koloryzacji.

Bardzo ważne jest codzienne stosowanie kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych, delikatne osuszanie ręcznikiem, ograniczenie kosmetyków do stylizacji, które również wysuszają włosy oraz ochrona przeciwsłoneczna. Używanie odpowiednich odżywek i masek do włosów farbowanych, tutaj sprawdzi się linia dedykowana do włosów farbowanych Insight Colored Hair lub szampon i maska chroniąca kolor – COLOR PROTECTION  od Sendo.

Na dobrą pielęgnację składa się oczyszczenie łuski włosowej aż po sam rdzeń, czyli nasze serce włosa. Dzięki temu możemy wprowadzić w nie keratynę, której we włosach jest najwięcej. Później następuje proces zamknięcia łuski włosa i wtedy dopiero możemy wykonać dobrą koloryzację, dzięki której uzyskamy dobrej jakości kolor, a włosy będą jędrne i błyszczące.

Zabieg regeneracji najlepiej wykonać bezpośrednio przed koloryzacją lub po niej, dzięki czemu farbowanie będzie mniej szkodliwe dla włosów. Salony fryzjerskie i spa oferują szeroką gamę zabiegów regeneracyjnych. Należy do nich sauna połączona z intensywnie działającą maską, zabieg keratynowy, ultradźwięki na włosy, kuracja enzymatyczna lub kolagenowa. Zabiegi regeneracyjne odbudowują zerwane włókna włosów, nawilżają je, a także sprawiają, że kolor jest bardziej intensywny i dłużej się utrzymuje na włosach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *